Evde tadilat yapmanın 3 püf noktası!

Yazıyı paylaş:

Yeni bir eve taşınmak ya da uzun süredir aynı evde yaşıyor olmak tadilat ihtiyacına neden olabilir. Tüm bunların dışında evinizde bir değişime de ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak ev içinde tadilat yapmadan önceden dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Büyük bir değişim yapmadan önce evinizi çok iyi analiz etmelisiniz. Tadilattan sonra kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız, evde tadilat yapmanın 3 püf noktasını mutlaka uygulayın.

 

1- Tadilat yaparak yenilemek istediğiniz alanı kontrol edin

Özellikle banyolarda ve mutfaklarda yeterli alana sahipseniz, tadilat aşamasında daha özgür davranabilirsiniz. Ancak küçük bir eve sahipseniz, iyi bir planlama yapmalısınız. Harika bir lavabo seçebilirsiniz ama alanınız darsa, rahat hareket edemeyebilirsiniz; banyonuz ya da mutfağınız işlevselliğini yitirebilir.

 

 

2- Doğru ölçü aldığınızdan emin olun

Evinizin her bölümünde, yapacağınız tadilattan önce en az 3 kez ölçü alın. Mutfağınızı ve banyonuzu değiştirirken, alacağınız yeni malzemelerin ölçülerinize uyup uymadığını mutlaka kontrol edin. Bir duvarı değiştirmeden veya bir küvet almadan önce, istediğiniz cihazları doğru ölçülerde satın almalısınız. Kapıların kolayca açılıp kapanabilmesi için yeterli alan olduğundan emin olun.

 

 

3- Uygun malzemeleri bulun

İşe başlamadan, gerekli zamanı ayırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun profesyonel malzemeler seçin. Alacağınız ürünlerin kalitesinden emin olursanız, uzun vadeli bir yatırım yapmış olursunuz. Tadilata başlamadan önce bir elektrikçi ve tesisatçı bulmanız işinizi kolaylaştırır. Böylelikle evinizin hangi bölümlerinde neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler sonunda prizlerin ya da peteklerin yerini değiştirmeniz gerekebilir.

 

Kiralık ev arayanlar için 7 önemli ipucu!

 


BENZER YAZILAR