İngiliz tarzı dekorasyon için 4 önemli ipucu

Yazıyı paylaş:

İngiliz tarzı ev dekorasyonu zarif, sofistike ve tamamen kendine özgüdür. Çiçekler, porselen çay bardakları, kavisli çerçeveler ve kadife sandalyeler İngiliz tarzı dekorasyon denilince ilk akla gelenlerden. Ve tabii ki zarafet… İngiliz dekorasyonundan birkaç küçük ilham alıp, evinizde kraliyet ailesini kıskandıran bir atmosfer yaratmaya ne dersiniz?

İşte şık, davetkâr ve zarif İngiliz ev dekorasyonu için yapmanız gerekenler…

 

1) Duvar kâğıdı
Duvar kâğıdı, bu stil için bir zorunluluktur diyebiliriz. Özellikle oturma odaları için çiçekli desenleri tercih edebilirsiniz. Yatak odası veya mutfakta koyu renkler, farklı doku ve desenler yakışacaktır.

 

2) Ahşap mobilyalar
İngiliz tarzı bir ev için olmazsa olmaz parça ahşap mobilyalardır. El yapımı ve eskitme mobilyalar dekorasyonunuzla uyumlu olacaktır. Uzun yemek masası, porselen fincanlarınızı sergileyeceğiniz bir büfe ve şık ahşap sehpalar tamamlayıcı parçalardır.

 

3) Chesterfield koltuk
Salonunuz bu klasik döşemeli koltuk olmadan gerçek bir İngiliz salonu olmayacak. Geleneksel modelleri ya da modern chesterfield koltukları tercih edebilirsiniz. Kadife dekoratif yastıklar veya çiçek desenli kumaşlar gösterişli bir hava elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak çiçekli duvar kâğıdı seçtiyseniz koltuk için düz renkler daha iyi bir tercih olur.

 

4) Şömine
Eğer evinizde şömine alanınız varsa çok şanslısınız çünkü İngiliz dekorunda şömine; kanepe, masa ve sandalyelerle çevrili odak noktası olarak kabul edilir.

 

İskandinav tarzı dekorasyonun altın kuralları

BENZER YAZILAR