İstanbul’un en eğlenceli 5 semti ve emlak fiyatları!

Yazıyı paylaş:

Satılık ev ya da kiralık ev ararken bakılan kriterler değişti! Artık yaşanılan evin iş kadar, eğlenilecek sosyal alanlara da yakın olması önemseniyor. Özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde yaşanılan bölgede bakılan önceliklerden biri eğlenilecek sosyal alanlar oluyor. Yürüme mesafesinde sinemaya gidebilmek, araç kullanmadan arkadaşlarla buluşmak ya da istenilen zaman alışveriş yapabilmek önemli bir kriter haline geldi. İşte İstanbul’da hem ulaşımın hem eğlencenin merkezi olan, satılık ev ya da kiralık ev bakarken tercih edebileceğiniz 5 semt ve emlak fiyatları!

 

Nerede yaşamalı, nerede eğlenmelisiniz? Hemen şimdi yaşamSkoru’nuzu öğrenin!

Moda Kadıköy

1. Moda
Son yıllarda Moda’ya bir göç yaşanıyor… Herkes Moda’da yaşamak, eğlenmek ya da kafe açmak istiyor. Kafeler, pastacılar, dünya mutfakları restoranları, dondurmacılar gibi Moda’nın yeme-içme kültürü açısından da oldukça geniş bir yelpazesi var. Moda’da cafe, pub, sinema, tiyatro gibi birçok sosyal alan da bulunuyor. Bu yoğun ilgi elbette satılık ev ve kiralık ev fiyatlarına da yansıyor.

Emlak trendi: Geçen yıl Moda’nın bağlı olduğu Caferağa Mahallesi’nde 100 metrekarelik satılık daire fiyatı 473 bin 607 TL iken, bu yıl Caferağa Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 541 bin 799 TL oldu.

 

2. Karaköy

Beyoğlu’nun en eski semtlerinden biri olan Karaköy, yeni bir dönüşümün eşiğinde. Bölgenin tarihi havası içinde yer alan kafeler, galeriler, kahve dükkanları ile Karaköy evi eğlenceye yakın olsun isteyenlerin tercihi oluyor.

Emlak trendi: Karaköy’ün bağlı olduğu Beyoğlu’nda geçen yıl 100 metrekarelik ortalama satılık daire fiyatı 288 bin 213 TL iken, bu yıl için Beyoğlu ilçesinde satılık daire ortalama fiyatı 372 bin 245 TL oldu.

 

Karaköy’de mi oturmalısınız? Hemen yaşamSkor’undan öğrenin!

 

Cukurcuma

3. Çukurcuma
Çukurcuma en çok antika dükkanlarıyla dikkat çekiyor. Cihangir, Sıraselviler, Galata gibi eğlence ve sanat akslarına yakın bir konumda bulunan Çukurcuma, bozulmamış tarihi ve mahalle havasıyla birçok kişinin yaşamak için tercih ettiği bir bölge.

Emlak trendi: Çukurcuma’nın bağlı olduğu Beyoğlu’nda geçen yıl 100 metrekarelik ortalama satılık daire fiyatı 288 bin 213 TL iken, bu yıl için Beyoğlu ilçesinde satılık daire ortalama fiyatı 372 bin 245 TL oldu.

 

4. Bebek

Boğaz semtlerinin en güzellerinden biri olan Bebek denizi, manzarası ve sakinliğinin yanı sıra birçok restoranı ve eğlence merkezleriyle dikkat çekiyor.

Emlak trendi: Beşiktaş’a bağlı olan Bebek’te 2015 yılında 100 metrekarelik satılık daire ortalama fiyatı 1 milyon 055 bin 307 TL iken, bu yıl için Bebek Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 1 milyon 107 bin 973 TL oldu.

 

Bebek hayalinizdeki semt mi? Hemen yaşamSkoru’nuzu öğrenin?

Cengelkoy

5. Çengelköy
Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’yle tanınan Çengelköy, son yılların en çok tercih edilen semtlerinden biri. Boğaz manzarası ve mahalle kültürüyle ziyaretçilerini karşılayan Çengelköy, özellikle balık restoranlarıyla dikkat çeken semtlerden biri.

Emlak trendi: Üsküdar’a bağlı olan Çengelköy’de 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 277 bin 416 TL iken, bu yıl için Çengelköy Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 339 bin 210TL oldu.


BENZER YAZILAR