Emeklilere uygun fiyata konut imkânı!

Yazıyı paylaş:

Emekliler uygun fiyata nasıl konut sahibi olacak? Konuyla ilgili açıklamalar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün’den geldi.

TÜED Başkanı Kazım Ergün AA’ya yaptığı açıklamada, yüz binlerce emeklinin ilerleyen yaşına rağmen maddi imkânsızlıklar nedeniyle ev sahibi olamadığını vurguladı. Emeklilerin kendilerine sorunun çözümü için başvurduğunu aktaran Ergün, bu kapsamda TOKİ ile süren projelerin yanı sıra dernek olarak da çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Emeklilerin konut ihtiyacını uygun fiyata karşılayabilmek için başlatılan projenin ilk etabının ise Ankara‘da hayata geçirileceği duyuruldu.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin kendi evlerinde otururken kira öder gibi taksitlerini ödeyebilmelerine imkân veren modeller de dahil olmak üzere sınırsız ödeme seçenekleri üzerinde çalışan proje ekiplerinin çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi: “Proje ekibimiz, ülkemizin güçlü bankalarıyla ve inşaat sektörümüzün ciddi firmalarıyla önemli projeler hazırladılar. Bankaların ve inşaat sektörünün ‘icat’ olarak tanımladığı bu proje sayesinde, emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek.”

 

“İstanbul, İzmir ve Antalya’da da hayata geçirilecek”

Proje kapsamında Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı İncek’teki konutlar için başvuruların tamamlanırken, Etimesgut ilçesinde yer alan Yukarıyurtçu için ise başvurular 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle başlayacak. Kazım Ergün bu konuda ise şunları söyledi.

“Banka garantisinin yanı sıra bütün projelerimiz derneğimiz ve Emekkent’in sıkı denetimi altında hayata geçirilecek. Projelerden yararlanmak için hiçbir sınırlama bulunmuyor. Evi olan da bu projelerden daire sahibi olabiliyor. Ayrıca kiraya verememe, satamama gibi sınırlamalar da bulunmuyor. Kaliteli, ucuz, uygun vade ve ödeme koşullarıyla emeklileri ev sahibi yapmayı amaçlayan projemiz Ankara’nın ardından, İstanbul, İzmir, Antalya ve Mersin‘de de hayata geçirilecek.”

 


BENZER YAZILAR