Emlak satışını hızla artıran 7 kitap!

Yazıyı paylaş:

Son zamanlarda sektörün de büyümesiyle birlikte emlak ile ilgili birçok kitap da raflarda yerini aldı. Bu yayınlar, emlak sektöründe kendini geliştirmek isteyen gayrimenkul danışmanları için başucu kitabı özelliği taşıyor. Bu kitaplardan kimileri emlak sektöründe nasıl milyoner olunacağını kimiyse gayrimenkul danışmanlığı kariyerinde başarılı adımların nasıl atılacağını anlatıyor.

 

Emlakta Facebook takipçilerini artırmanın 5 kolay yolu!

 

İşte gayrimenkul danışmanlarının ellerinden düşürmeyeceği, kariyerlerinde doğru adımları atmalarını sağlayacak emlak ile ilgili 7 başucu kitabı…

 

Milyoner Gayrimenkul Danışmanı – Gary Keller (Altın Kitaplar)

1.Milyoner.gayrimenkuldanisman
• Global gayrimenkul şirketi Keller Williams’ın kurucusu olan Gary Keller tarafından kaleme alınan “Milyoner Gayrimenkul Danışmanı” kitabı, gayrimenkul sektörünü derinlemesine ele alıyor.
• Kitapta gayrimenkul danışmanlarının kariyerlerine yönelik tavsiyeler yer alıyor.
• Gary Keller kitabında gayrimenkul danışmanı olmanın yolunun önce düşünce şeklini değiştirmekten geçtiğini söyleyerek, uzun vadeli kârlılığa odaklanılması gerektiğini belirtiyor.
• Milyoner Gayrimenkul Danışmanı kitabında, “mega danışman”ın verimliliğini ateşleyen üç anahtar kavramı, büyük başarılara imza atmış gayrimenkul danışmanlarının bütçe, organizasyon ve müşteri potansiyeli yaratma modellerinin temel kavramları, “milyoner gayrimenkul danışmanları”nı diğerlerinden ayıran özellikleri, önce “bir milyon gelir elde etmek”, sonra “net bir milyon kâr etmek”, sonunda yılda “bir milyon gelir yaratabilmek” için gayrimenkul danışmanlığı yolculuğuna nasıl başlayacağınızı anlatıyor.

 

Büyük Düşün – Bill Zanker, Donald J. Trump (Optimist Yayım Dağıtım)

2.TRUMP.Buyukdusun
• Emlak sektöründen çıkan milyonerlerden olan ve hepimizin yakından bildiği Donald Trump’ın Bill Zanker ile birlikte yazdığı “Büyük Düşün” kitabında büyük anlaşmalardan, finansal tavsiyelerden ve iş yapmanın inceliklerinden bahsediliyor.
• Kitabın arka kapağında şöyle yazıyor: “Lee Iacocca, Condoleezza Rice, Martha Stewart, menajeri tarafından dolandırılan ünlü NBA yıldızı ve daha niceleri… Sadece keyif almakla kalmayacak, çok şey öğreneceksiniz. Satırların tadını çıkarın ve işinizde büyük başarılara imza atın!”

 

Yılda 100 ev nasıl satılır?

 

Dev Gibi Yürü Çılgın Gibi Sat – Ralp R. Roberts (Beyaz Yayınları)

3.devgibiyuru
• Kitabın yazarı Ralp R. Roberts de bir gayrimenkul danışmanı ve sadece 1 yılda 600’den fazla konut sattı. Yani rakiplerinin satış ortalamasının 50 katından daha fazla! Durum böyle olunca bu başarısını yazması da şart olmuş…
• Yazar kitapta şu sorulara yanıt veriyor: “Amerika’nın en çok satış yapan bu emlak pazarlamacısının sırrı nedir?”, “Siz de kendi pazarlama alanınızda buna benzer olağanüstü başarıları nasıl elde edebilirsiniz?”, “Daha da önemlisi, sattığınız şey her ne olursa olsun, bu başarıya ulaşmak mümkün mü?”
• Kitabın içerisinde “satış ya da alış kararını verecek kişiyi belirlemek”, “bir yatırımcı gibi düşünmek ve davranmak” ve “insanların gerçekten ne istediklerini anlamak” gibi başlıklar bulunuyor.

 

Emlakçının El Kitabı – Erinç Orkun (Alfa Yayıncılık)

4.EmlakciElKitap
• Emlakçının El Kitabı, emlak sektörüyle ilgili teknik konularda rehberlik yapıyor.
• Kitapta; kira kontratı örneği, yabancılarla yapılan kira kontratına İngilizce-Türkçe örnekler, iş yerinin kiraya verilmesi, tahliye davaları, tapu işlemleri, zorunlu deprem sigortası uygulaması, ipotek gibi birçok konuya yer veriliyor.

 

Emlak Pazarlaması – Nazife Küçükaslan (Ekin Basım Yayın)

5.EmlakPazarlamasi
• Kitap emlak sektörünü derinlemesine ele alıyor.
• Kitaptaki konu başlıkları arasında şunlar var: Emlak ve emlak sektörü, konut sektöründe tüketici davranışları, konut pazarlamasında pazar bölümlendirme ve hedef pazar seçimi, emlak pazarlamasında kişisel satış ve emlak pazarlamasında müşteri ilişkilerinin yönetimi…

 

Sattım Gitti / Emlakçıya ve Emlakçı Olmak İsteyene Akıl Fikir Rehberi – Ömer Yavuz Gülen (Fokus)

6.SattımGitti
• Kitap, gayrimenkul sektörünün tüm oyuncularına ve bu işe ilgi duyan herkese sesleniyor.
• Kitapta tüm gayrimenkul danışmanlarına ve emlak sektörüne girmek isteyen adaylara gayrimenkul işinin iç yüzü keyifli bir dille anlatılıyor.

 

Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı – Güven Açık (e-kitap)

7.HerYonuyle gayrimenkul danismanligi
• Yaklaşık 15 yıl gayrimenkul danışmanlığı yapan Güven Açık, “Her Yönüyle Gayrimenkul Danışmanlığı” kitabıyla sektöre yeni başlayanlar için tavsiyelerde bulunuyor.
• Profesyonel bir gayrimenkul danışmanı olabilmenin sırlarını anlatan Açık, gayrimenkul danışmanlarına nasıl aktif pazarlama yapılacağı, hızlı kiralama yapmanın özel sırları ve emlak sektöründe başarılı olmak için nasıl hedef koyulacağı gibi konulara değiniyor.


BENZER YAZILAR