Galataport’un açılış tarihi belli oldu!

Yazıyı paylaş:


Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG) tarafından “Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması” kapsamında düzenlenen “Türkiye’nin ve Yatırım Gözbebeği Beyoğlu” panelinde Beyoğlu’nun bu dönüşümünde etkin rol oynayan iş dünyasının önemi isimleri Beyoğlu’nun yatırım potansiyeli üzerine değerlendirmelerde bulundular. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın açılış konuşmalarının ardından Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması’nda “Türkiye’nin ve Yatırımın Gözbebeği Beyoğlu” paneli gerçekleştirildi.

Taksim 360 Projesi 2019-2020’de bitiyor!
Panelde konuşan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık: “Pera döneminde Beyoğlu çok kültürlü bir yerdi. Dünyanın bütün sanatçıları bilim adamlarını ve iyi bir yaşamı arzu edenler buraya gelirlerdi. Cumhuriyet döneminde de Beyoğlu çok önemli bir yer olmayı sürdürdü. Her milletten bilim ve sanat dünyasından isimlerin ilgi odağı olan Beyoğlu farklı din dil ırktan insanları bir araya getirmiş bir kültür mozaiği olarak gelişimine devam ediyor. Tarlabaşı da bunlardan biri. Geçmişte mimari açıdan Pera gibi ancak daha mütevazi binalar inşa edilmiş. Çok renklilik önemli ve bu da buraya bir kimlik kazandırmış. Projenin 10 yıllık bir geçmişi var. Taksim 360 Projesi’nde yaşam önümüzdeki yıl başlıyor. 2019’da proje bitiyor. Proje bittiğinde sanatçıların, entelektüellerin, tarihte olduğu gibi dünyadan birçok sanatçının gelip yaşamak istediği büyük bir ruha sahip olacak önemli bir projeden bahsediyoruz. Böyle bir projeyi hayata geçiriyor olmaktan çok mutluyuz” dedi.

Galataport’un bedeli 7 milyar TL
Beyoğlu’na gelecek yeni yatırımcıları teşvik etmek için bu toplantının çok değerli olduğunu kaydeden Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Galataport projesiyle birlikte yaklaşık 1,2 km boyunca bugüne kadar İstanbul halkına kapalı olan İstanbul un en önemli tarihinin ortasındaki sahili halka açacaklarını belirtti. Galataport’un toplam yatırım bedeli arazi için ödenen bedelle birlikte 1,5 milyar dolar yani 7 milyar TL olduğunu söyleyen Bilgili, “Projeyi 2019’un 3.çeyreğinde açmayı planlıyoruz. Burada bu projeleri hayata kazandırma adına gösterdiği yakın ilgi için Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

 

 


BENZER YAZILAR