Dubleks prefabrik ev modelleri ve fiyatları

Yazıyı paylaş:

Prefabrik ev; ölçüleri değişken olan, istenilen alana kurulabilen, ekonomik, büyük inşaat işlerini gerektirmeyen, inşası kolay yapılan müstakil evlerdir. Dubleks prefabrik ev ise; bu evlerin iki katlı olanlarıdır. Şehir merkezlerinde fazla rastlanmasa da yazlık, dağ evi, küçük moteller için ideal bir ev türüdür. Özellikle ülkemizde yaşanan 1999 depreminden sonra daha çok gündeme gelen prefabrik evler birçok kişi için en güvenilir yaşam alanlarından biri olarak görülüyor. Prefabrik evlerin birçok çeşiti bulunuyor. Dubleks prefabrik evler bunlardan biri…

 

Prefabrik ev fiyatları!

 

Prefabrik ev modelleri
Prefabrik evlerin özellikleri arasında en önemlisi; evlerin istenilen ölçülerde, istenilen oda sayısında, yani tamamen ev sahibinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanabilmesidir. Evlerin oda sayısı 1+1 ile 6+1 arasında değişiklik gösterir.

 

Prefabrik evlere en fazla talep Marmara Bölgesi’nden

 

Prefabrik evlerin ölçüleri genel olarak 30 metrekareden başlayıp lüks ihtiyacına göre 250 metrekareye kadar yükselmektedir. Bu da demek oluyor ki; tek başına yaşayan biri de prefabrik ev sahibi olabilir, çocuklu geniş bir aile de bu evlerden faydalanabilir. Örneğin; 120 metrekarelik bir prefabrik ev, 4 kişilik standart bir ailenin yaşaması için oldukça ideal olabilmektedir. Prefabrik ev modelleri nedir diye sorarsanız; seçenekleriniz tek katlı ve dubleks daire seçenekleri olacaktır.

dubleks prefabrik ev fiyatları

Dubleks prefabrik ev modelleri
Normal şartlarda dubleks ev almanın maaliyeti oldukça yüksektir. Her ne kadar fiyatları yüksek olsa da birçoğumuzun hayali kendi bahçeli müstakil evimizin sahibi olmaktır. İşte tam bu noktada dubleks prefabrik ev modelleri bizim için iyi bir alternatif ve ekonomik bir seçim olacaktır. Dubleks prefabrik evlerin ölçüleri 80 metrekare ile 250 metrekare arasında değişiklik gösterir. Bu evler 2+1 ile 6+1 arasında değişen daire modellerine sahiptir. Genel olarak en yüksek ölçüyü birçok prefabrik ev firması 160 metrekare olarak kullanırken, tamamen lükse odaklı olarak kurulan, daha görkemli ve detaylı evler 250 metrekareye kadar çıkabiliyor.

 

Prefabrik Evler Hakkında Her Şey!

 

Tıpkı apartman daireleri gibi prefabrik evler de balkon ve verandalara sahiptir. Dubleks evler, tek katlı prefabrik evler ile karşılaştırıldığında, daha çok sayıda balkona sahip olmaktadır. Pencere seçenekleri de seçeceğiniz ev modeline göre değişiklik gösterir. Örneğin; klasik cam sevenler bu şekilde bir ev seçerken, yerden tavana kadar uzanan pencere modelleri de prefabrik ev seçenekleri arasında yer almaktadır.

Dubleks prefabrik ev fiyatları

Dubleks prefabrik evlerin fiyatları metrekare ölçüsüne göre artış gösterir. 80 metrekarelik bir ev yaklaşık 40.000 TL, 90-150 metrekarelik evler 50.000 ile 60.000 lira arasında, 6+1 daireler ise 160.000 liraya kadar yükselmektedir.


BENZER YAZILAR