İş GYO’nun ulusal kredi notu açıklandı!

Yazıyı paylaş:

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. yaptığı gözden geçirme sonucunda İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’yi “yatırım yapılabilir” kategori içerisinde değerlendirerek uzun vadeli ulusal kredi notunu (TR) AA, kısa vadeli ulusal kredi notunu ise (TR) A1+ olarak en yüksek nottan teyit etti.

 

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmeti A.Ş. (SAHA) tarafından, 27 Ağustos 2018’de yayınlanan Kredi Derecelendirme Raporu doğrultusunda İş GYO; yurtiçi pazardaki geçmişi ve konumunun yanı sıra, yapılan sektör mukayeseli analizler ve taşıdığı finansal/operasyonel risklerinin incelenmesinin neticesinde; uzun vadeli ulusal not olarak AA, kısa vadeli ulusal not olarak ise A1+ ile derecelendirildi.

 

İş GYO Genel Müdürü Hasan K. Bolat tarafından yapılan açıklamada, “SAHA tarafından yapılan derecelendirme sonucunda Şirketimizin ‘yatırım yapılabilir’ kategorisinde değerlendirilmesi ve yüksek notlar alması, şirketimizin risk yönetim ilkeleri çerçevesinde gerek bugüne kadar yapmış olduğu gerekse hâlihazırda yapmakta olduğu doğru yatırımların, finansal gücünün ve kurumsal yönetim anlayışının teyidi niteliğindedir. Şirketimizin kaynak maliyetini etkin bir şekilde yönettiğinin, finansal yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetinin ve kredi kalitesinin yüksek olduğunun bir kez daha teyit edilmesi sürdürülebilir büyüme ve yüksek kârlılık ilkesiyle sürdürdüğümüz iş yapış biçiminin göstergesidir. Kurumumuz aynı ilkeler çerçevesinde faaliyetlerine devam edecek ve istikrarlı büyümesini sürdürecektir,” sözleri yer aldı.

 


BENZER YAZILAR