Türkiye için Kazanç Vakti kampanyasına destek geldi

Yazıyı paylaş:


“Türkiye için Kazanç Vakti” sloganıyla hayata geçirilen kampanyaya sektör temsilcilerinden tam destek geldi. Kampanya kapsamında, projelerin satış fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacak ve minimum yüzde 10 peşinat alınacak.

31 Ekim’e kadar sürecek kampanya hakkında sektör temsilcileri açıklamalarda bulundu.

İşte sektör temsilcilerinin dev konut kampanyası hakkındaki görüşleri:

 

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur: “600 bin liralık fırsat”

“Halihazırda Türkiye’de banka kredisiyle ev almak şu an oldukça maliyetli hale gelmiş durumda. Mesela 500 bin liralık bir ev için 400 bin TL kredi çekilmesi gerekiyor. Şu an faiz oranları yüzde 2,2 seviyesinde. 400 bin  TL kredi çekenler bankaya 10 yıllık vadede 1 milyon 140 bin TL ödüyorlar. Evin toplam maliyeti de 100 bin peşinatı da dahil ettiğimizde 1 milyon 240 bin liraya ulaşıyor.

Emlak Konut GYO önderliğinde başlayan ‘Türkiye için kazanç vakti’ kampanyası çerçevesinde 500 bin liralık evin satış bedeli 10 yıllık vadede 640 bin TL. Kampanya dahilinde aylık taksitler ise 3,800 TL’ye indirgenmiş durumda. Oldukça ince çalışılmış kampanya detayları sayesinde ümit ediyorum evini ilk kez alacaklar için önemli bir fırsat oluşturuldu. Bizde bu fırsata 3 projemizle katılma kararı aldık. Bankalardaki faiz oranlarının yüksek olduğu bir dönemde bu tür alternatif fırsatların oluşturulması oldukça önemli. Tüketicinin de buna doğru eğildiğini görüyoruz. Nitekim geçen sene ilk 7 ayda banka kredisiz konut satış adedi 230 bin seviyesindeyken, bu sene ilk 7 ayda bu rakamın 280 bini aştığını görüyoruz. Bu ciddi artış peşin veya bizim gibi nakit gücü yüksek şirketlerin kendi finansal kampanyaları sayesinde oluştu. Bu dev kampanya da bankasız satış seçeneğini daha da cazip hale getirmiş oldu.

31 Ekim’e kadar sürecek kampanyanın özellikle 3. çeyrek satışlarına da ciddi bir ivme kazandıracağına; bu yıl sonunda kırılacağını umduğumuz konut satış rekoruna ciddi bir katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

 

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:  “Bu fırsat kaçmaz, şimdi ev almanın tam vakti”

“Biz DAP Yapı olarak, Validebağ projemizle bu kampanyada yer alıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktüre ve artan inşaat maliyetlerine rağmen Emlak Konut ile birlikte geliştirdiğimiz Validebağ Konakları projemizde taşın altına elimizi koyuyor; Emlak Konut ile birlikte kendi gelirimizden fedakârlık ederek finans maliyetinin önemli bir kısmını üstleniyoruz.

Ben hep şu dönemde konut almanın tam vakti olduğunu söylüyordum. Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor.”

 

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan: “Yılın en yüksek satış rakamlarına ulaşacağız”

“Geçtiğimiz Mayıs- Haziran döneminde gerçekleştirdiğimiz Ulusal Kampanya, sektörümüzde ciddi bir domino etkisi yaratmıştı. İlerleyen süreçte faiz oranlarının yüzde 2’lere kadar tırmanması, sektörün tüm paydaşlarını endişelendirmişti. Bugün geldiğimiz aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncü girişimiyle yeni bir kampanyanın startını vermiş olmanın heyecanı içindeyiz. Bugün yeniden başlayan kampanya sadece sektörümüzün gelişimi yönünde ortaya koyduğumuz örnek bir güç birliği değildir. Küresel ekonomiden kaynaklanan kur baskısına karşı benzeri görülmemiş ortak bir mücadele örneğidir. Ülkemize yönelik yapılan ekonomik saldırı karşısında biz sektör temsilcilerine, ciddi bir sorumluluk düşüyor. Bu saldırının etkilerini ortadan kaldırmak noktasında, yeni başlattığımız kampanya ayrı bir öneme sahip bulunuyor.

Ülkemizin dünya ölçeğinde sürekli yükselen konumunun herhangi bir sarsıntıya uğramaması, ekonomik gelişmişlik noktasında daha ileri seviyelere yükselebilmesi için hepimize çok iş düşüyor. Bu kampanya ile sektördeki canlılığı diri tutarken, ekonomimize sağladığımız katma değerde ciddi bir artış yakalayabileceğiz. 2 ay sürecek kampanya ile yılın en yüksek satış rakamlarına ulaşacağımıza inanıyoruz. Kampanyanın ekonomimiz açısından kilit önemde bulunan diğer sektörlere de örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz.

Ulusal Kampanya sürecinin başladığı ilk günden itibaren kampanyaya katıldığımız 3 projemizle en büyük desteklerden birini veren bir şirket olarak yatırımcılarımızın gözünde oluşturduğumuz güveni zirveye taşıdık. Projelerimize yönelik talepte ciddi artış yakaladık. Kampanya sona ermesine rağmen, Babacan Holding’de yüzde 20 indirim ayrıcalığını hep sürdü. Sonuçta ciddi bir verimlilik elde ettik. Yeni kampanyaya yine Babacan Premium ve Port Royal olmak üzere 2 projemizde yer alan toplam 100 dairemiz ile katılıyoruz. Kampanya süresince satışlarımızda en yüksek seviyeye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.”

 

 

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan: “Ev almak isteyenler için kazanç vakti”

“Banka faiz oranlarını incelediğimizde güncel oranların 2 seviyesinde olduğu görmekteyiz. 500 bin TL kredi çekenler bankaya 10 kredi vadede aylık 11 bin TL ödemesiz kalmaktadır. Bu da vatandaşları banka kredisi ile konut alımından uzaklaştırmaktadır. Geçen senenin konut satışıyla birlikte artış yaşandıracaktır. İnşaatı hızla devam eden Sunset İncek projeksiyonu de sunmuş olduğu; yüzde 10 peşinat ile kişilere özel ödeme planları, vade farksız ödeme seçenekleri, ara ödeme kolaylıklarımız ile biz de kampanyaya destek oluyoruz”

 

 

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu: “Hem ekonominin hem sektörün değer kazanması anlamında çok önemli bir kampanya”

“Gayrimenkul sektörünün temsilcileri olarak, ülke ekonomisine katkımızı en üst seviyeye taşımak, birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize düşen görevi kararlılıkla yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu amaçla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde Türkiye için Kazanç Vakti sloganıyla hayata geçirilen kampanyaya, Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir ve Nidapark Küçükyalı projelerimizle destek oluyoruz. Bu dönemde en kârlı yatırım gayrimenkul yatırımı olacak. Hem ekonominin hem sektörün değer kazanması anlamında çok önemli bir kampanya. İnanıyoruz ki, milli ekonomiye verilen destekle kazanan yine milletimiz ve ülkemiz olacak” dedi.

Tahincioğlu’nun Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir ve Nidapark Küçükyalı projeleriyle katıldığı kampanya kapsamında, 31 Ekim’e kadar konut, ofis ve dükkân alımlarında peşinat oranı yüzde 10’a düşürülürken, 0.98 faiz oranıyla 120 aya kadar ödeme seçeneği sunuluyor.


BENZER YAZILAR