Evinizi yeni yıla hazırlamanın 5 yolu

Yazıyı paylaş:


Son yıllarda yeni yıl kutlamaları için çoğu kişi evi tercih ediyor. Siz de yeni yılı evinizde geçirmeyi planlıyorsanız hazırlıklara bir an önce başlamalısınız. Peki, evinizi yeni yıla nasıl hazırlayacağınızı biliyor musunuz? İşte evinizi yeni yıla  hazırlamanın yolları:

 

1. Çam ağacı olmazsa olmaz

Yeni yıl dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de hiç şüphesiz ki çam ağacı. Şık bir ağaç seçerek evinizi yılbaşına hazırlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise ağacın büyüklüğü. Büyük bir salonunuz yoksa kocaman bir ağaç alanınızı daraltacağından makul bir boy tercih etmelisiniz. Çam ağacının olmazsa olmazı da süslemeler. Renkli toplar, yıldızlar, yılbaşı çanı ve ışıltılı diğer aksesuarları takarak ağacınızı renklendirebilirsiniz.

2. Tema belirleyin

Evinizi yeni yıla hazırlarken aksesuar ve süslemeler için bir tema ve renk belirmelisiniz. Belirlediğiniz tema ve renk doğrultusunda evinizi yeni yıla hazırlayabilirsiniz.

 

3. Dekorasyonda detaylar önemli

Yeni yıl temasının yanı sıra dekorasyonda bazı detaylara dikkat etmelisiniz. O detaylardan bazıları ise şöyle; mumlar, fenerler, kozalaklar, kristal kar taneleri, masa örtüsü ve minderler. Örneğin; mum seçiminde beyaz ve kırmızı tonlar seçebilirsiniz. “Hoş geldin 2018” yazılı minderler, Noel babalı ya da kar kristali desenleri gibi yeni yıl için üretilmiş minderlerle yeni yıl şıklığını yakalayabilirsiniz.

 

4. Yeni yılda yeni tekstil ürünleri

Yılbaşı için özel üretilmiş çeşit çeşit tekstil ürünü var. Battaniyelerden, nevresim takımlarına kadar birçok üründe yeni yılın esintilerini bulmanız mümkün. Dilerseniz hepsini dilerseniz de birkaçını edinerek yeni yıla yeni tekstil ürünleriyle merhaba diyebilirsiniz.

 

5. Şık bir masa hazırlayın

Yeni yılda görkemli bir masa hazırlayarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Evinizin ve tabii ki masanızın şıklığını tamamlayacak yeni yıl konseptli masa örtülerinden birini tercih ederek ilk adımı atabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus; masanızın boyu, eni ve şeklidir. Masanıza uygun bir örtü seçtikten sonra kırmızı, gümüş renk ve kar kristali desenli peçeteler ile masanıza yeni yılın ruhunu yansıtabilirsiniz.

 

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap