3 bankadan İmar Barışı kredisi!

Yazıyı paylaş:

İmar Barışı, sıcak gündemdeki yerini koruyor. Şimdi de İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyenlerin alması gereken yapı kayıt belgesi için 3 kamu bankası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

 

Uygulama 6 Ağustos’ta başlıyor

İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi alan binalar için yıkılma endişesi son bulacak. İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Yapı Kayıt Belgesi alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti.

Başvuru sahipleri, İmar Barışı’na konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranlarıyla kredi olarak karşılayabilecek.

 

A’dan Z’ye İmar Barışı

 

İmar Barışı kredisi ödeme seçenekleri

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“8 Haziran 2018 tarihinde başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek olan İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank; ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitmiştir.

Vatandaşlarımızın imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata geçirilen İmar Barışı ile imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması sağlanacaktır.

İmar Barışından daha çok vatandaşımızın faydalanmasını sağlamak için bir süredir çalışma yürüten üç kamu bankamız; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu çalışmasını sonuçlandırmıştır.

Üç bankamızca hazırlanan ‘İmar Barışı kredisi’ 6 Ağustos 2018 Pazartesi gününden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacaktır.

İmar Barışı kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri daha sonra İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını; adı geçen bankalarımızdan 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabileceklerdir.

Vatandaşlarımız Yapı Kayıt Belgesi almak için 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeme yapabileceklerdir.”

 

İmar Barışı başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler!

 


BENZER YAZILAR